آتی صعود تابنده

ATI SOUD TABANDEH

فروش – نصب – راه اندازی – طراحی و مونتاژ – سرویس و نگهداری انواع آسانسور و پله برقی

ریل راهنما

ریل راهنمای آسانسور از قطعات مکانیکی (مکانیکال) آسانسور می باشد که در نصب آسانسور از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد زیرا بعد از طراحی و ساخت چاه آسانسور و آهنکشی چاه آسانسور نوبت به ریل گذاری و نصب ریل آسانسور می رسد. البته نصب دقیق و درست ریل های راهنمای آسانسور Guide Rail بسیار مهم است زیرا قطعات مهمی مانند کابین آسانسور و قاب وزنه تعادل آسانسور باید روی همین ریل های راهنما بدون لرزش و مشکل حرکت کند و قطعا ریل ها نقش بسیار مهمی در پایداری و استحکام سیستم تعلیق آسانسور و کابین دارد و توجه کنید که اگر هر نوع مشکلی در نصب ریل های آسانسور وجود داشته باشد آسانسور بدرستی کار نخواهد کرد و با مشکل مواجه خواهد شد و امنیت آسانسور نیز پایین می آید و همچنین مشکل لرزیدن کابین در حین حرکت نیز وجود دارد و همچنین هزینه سرویسکاری و نگهداری آسانسور بالاتر خواهد شد. البته قبلا نیز بیان شد که در کلاس آموزش آسانسور شرکت مراحل ریل گزاری و نصب و ریل های راهنمای آسانسور و آهنکشی آسانسور و همچنین شاقول کردن دقیق آنها و نحوه نصب براکت و همچنین جوشکاری آهن و بتون ریزی سقف چاه آسانسور بصورت کاملا عملی به کاراموزان عزیز آموزش داده می شود.

در این میان همانطور که انتخاب قطعات مکانیکی و قطعات الکتریکی آسانسور مانند انتخاب موتور آسانسور ، انتخاب تابلو فرمان آسانسور و… اهمیت دارد باید در انتخاب ریل راهنمای مناسب با نوع آسانسور نیز دقت نمود و مشخصاتی را در نظر گرفت.

نحوه انتخاب ریل مناسب برای آسانسور :

اول از همه اینکه باید دقت نمایید که ریل نباید هیچگونه خمیدگی یا ناصافی داشته باشد تا کابین در مسیر کاملا مستقیم بدون لرزش منتقل شود. ریل های آسانسور معمولا از جنس فولاد سرد یا گرم ساخته می شوند البته دقت نمایید ریل هایی که از جنس فولاد سرد ساخته می شوند دارای مقاومت بیشتری نسبت به ریل هایی هستند که از جنس فولاد گرم ساخته می شوند و بهمین خاطر قیمت این نوع ریل ها نیز بالاتر است. ریل های راهنمای آسانسور دارای سایز های T5 و T9 و T16 و T125 می باشند. برای انتخاب ریل مناسب برای آسانسور باید به چند عامل توجه نمایید: سرعت آسانسور ، ظرفیت کابین آسانسور ، ارتفاع کل چاه آسانسور .

البته برای اینکه بتوانید یک دید دقیقتر برای انتخاب ریل راهنمای مناسب برای آسانسور داشته باشید معارهای دقیقتری به شا ارائه می دهیم:

ریل T5 : برای آسانسوری که ارتفاع چاه آسانسور کمتر از 15 متر بوده و سرعت آسانسور حداکثر 1 متر بر ثانیه می باشد و ظرفیت آسانسور حداکثر 4 نفر است.

ریل T9 : این ریل برای آسانسورهایی با ارتفاع چاه آسانسور کمتر از 30 متر بوده و همچنین سرعت آسانسور حداکثر 1.2 متر بر ثانیه باشد و ظرفیت آسانسور حداکثر 7 نفر باشد.

ریل T16 : این ریل برای آسانسورهایی که ارتفاع چاه آسانسور بین 30 متر تا 50 متر بوده و همچنین سرعت آسانسور حداکثر 1.6 متر بر ثانیه باشد و ظرفیت آسانسور حداکثر 12 نفر باشد مناسب است.

ریل T125 : این سایز از ریل راهنما برای آسانسورهایی که ارتفاع چاه آسانسور بیش از 50 متر بوده و همچنین سرعت آسانسور بیش از 1.6 متر بر ثانیه باشد و ظرفیت آسانسور بالاتر 12 نفر باشد مناسب است.

ایمیل
تلفن
واتس اپ
واتس اپ

شماره تلفن را به مخاطبین خود اضافه کنید و از طریق برنامه برای ما پیام ارسال کنید.

با ما تماس بگیرید:

00989381210018

تلفن
ایمیل